Pracownia Pozarządowa

O PROJEKCIE

Posted on

W partnerstwie Pracowni Pozarządowej oraz Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan rozpoczynamy realizację dużego projektu mającego na celu rozwój zachodniopomorskiego społeczeństwa obywatelskiego. Pozyskane w ogólnopolskim konkursie środki przeznaczone zostały na uruchomienie Akademii mającej na celu rozwój silnego i świadomego sektora obywatelskiego biorącego aktywny udział w konsultacjach społecznych.

Projekt skierowany jest do wszystkich organizacji pozarządowych oraz organizacji pracodawców i pracowników województwa zachodniopomorskiego, zainteresowanych wzmocnieniem swoich kompetencji eksperckich w zakresie prowadzenia swoich organizacji oraz włączania się w proces stanowienia prawa. Przez prawie dwa lata przeszkolonych zostanie 360 osób, rekrutacja na pierwszą edycję rusza już od września.

Jest to pierwszy tak duży projekt łączący środowisko organizacji pozarządowych z biznesem na terenie naszego województwa. Uważamy, że organizacje pozarządowe mogą się wiele nauczyć od środowisk biznesowych, natomiast nowoczesny biznes potrzebuje empatii i doświadczenia organizacji pozarządowych, aby móc działać odpowiedzialnie. Obie strony powinny się od siebie uczyć i dzielić doświadczeniami, a my chcemy im to umożliwić – opowiada Monika Widocka z Pracowni Pozarządowej.

Projekt współfinansowany jest ze środków EFS POWER w kwocie 800 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *