RUSZA REKRUTACJA!

Posted on

Rozpoczęliśmy rekrutację do Akademii Liderów Partycypacji powołanej wspólnie przez Pracownię Pozarządową oraz Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan.

Akademia skierowana jest do zachodniopomorskich organizacji pozarządowych oraz organizacji pracodawców i organizacji pracowników, tj. związków zawodowych oraz związków branżowych. Jej zadaniem jest uzbrojenie uczestników w wiedzę oraz kompetencje pozwalające na włączenie się i aktywny udział w krajowych procesach legislacyjnych. Program Akademii zbudowany jest wokół osi: Fundamenty – Moc Wewnętrzna – Moc Zewnętrzna.

O szczegółach opowiada Łukasz Cieśliński z Pracowni Pozarządowej:

Partycypacja w procesach legislacyjnych to bardzo szeroki temat. Nie chodzi tylko o sam proces stanowienia prawa. Ważnym elementem partycypacji jest świadomość złożoności procesów jakie dzieją się wokół, to znaczy jak te procesy wpływają na legislację oraz jak legislacja wpływa na otaczający nas świat – i jak skutecznie brać w tych procesach udział. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach sektor pozarządowy staje w opozycji do  wykwalifikowanych lobbystów oraz profesjonalnie zorganizowanych grup interesów. Aby móc podjąć debatę, trzeba się naprawdę nieźle orientować nie tylko w prawie, ale też w całej gamie zagadnień, od ekonomii przez politykę na zarządzaniu kończąc. Nie może być mowy o silnym głosie organizacji pozarządowych, w tym partnerów społecznych, bez silnych, zorganizowanych i transparentnych organizacji. Dlatego razem ze Związkiem Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan skutecznie pozyskaliśmy 800 tysięcy złotych w ramach funduszy EFS POWER na zorganizowanie Akademii Liderów Partycypacji.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozwijać siebie oraz swoje organizacje. W niecałe dwa lata planujemy przeszkolić 360 osób i właśnie rozpoczęliśmy nabór do czterech pierwszych grup. Na tę chwilę szkolenia skierowane są do organizacji pozarządowych. Od 2018 roku uruchomimy również ścieżkę dla Partnerów Społecznych, to znaczy organizacji pracowniczych oraz organizacji pracodawców.

Serdecznie zapraszamy do dowiedzenia strony http://akademia.pracowniapozarzadowa.pl, na której znajdą Państwo wszystkie informacje dotyczące Akademii.

Rekrutacja dla czterech pierwszych grup trwa do 22 września. Zajęcia rozpoczną się 3 października, a rekrutacja dla kolejnych grup już w październiku.
.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *